SKN Energetyki na Forum Ekonomicznym 

W dniach 05-07 września odbyło się XXXII Forum Ekonomiczne w Karpaczu, w którym reprezentacja naszego Koła miała przyjemność uczestniczyć.
Zaprezentowane zostały na nim wyniki pracy projektu, nad którym zespół SKNE pracował całe wakacje - Raport po konferencji Energy Week 2023 „Wyzwania kształtujące przyszłość zrównoważonej energetyki”. (link do zakładki z raportem TUTAJ

Za redakcję raportu, tak jak i za jego prezentację na Forum odpowiedzialny był Kacper Jabłoński, koordynator Energy Weeka 2023. Podczas pierwszego dnia konferencji, w Strefie Młodych SGH, poprowadził on tam również panel "Identyfikacja wyzwań i optymalne kierunki rozwoju polskiej energetyki w dobie transformacji energetycznej" z udziałem młodych specjalistów z branży: Michała Smolenia, Mileny Kowalskiej oraz Aleksandry Kudyby. (link do transmisji TUTAJ)

O panelu: Polska wstąpiła w kluczową fazę dostosowania systemu energetycznego do wyzwania transformacji energetycznej. Ma ona na celu zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki w oparciu o technologie neutralne klimatycznie. Obecnie koniecznym jest przeprowadzenie modernizacji infrastruktury wytwórczej, przesyłowej i dystrybucyjnej, oraz zaproponowanie interdyscyplinarnych rozwiązań regulacyjnych. W ramach „ENERGY WEEK 2023”, SKN Energetyki SGH wraz z ekspertami dokonali analizy obecnej sytuacji. Które wyzwanie jest największym? Jakie są możliwe kierunki rozwoju polskiej gospodarki energetycznej?

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za możliwość uczestnictwa w konferencji o międzynarodowym wymiarze, która co roku jest pozycją obowiązkową dla specjalistów nie tylko z naszej dziedziny, ale dla ekspertów z każdej gałęzi gospodarki. 
Dziękujemy i mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Copyright (c)2020, All Rights Reserved.