EDK 2020/2021

Edycja 2020/2021

Tegoroczne wydanie EDK ze względu na sytuację epidemiologiczną stanowiło nie lada wyzwanie. Po wielu spotkaniach organizacyjnych udało się jednak zaplanować cały projekt i zarysować jego tematykę. Energetyka Dla Każdego rozproszona została na trzy ogólnodostępne i osobne spotkania na platformie MS Teams. W tym roku skupiliśmy się na możliwości poprowadzenia kariery zawodowej w branży oraz na wyzwaniach codzienności wobec energetyki. Oto krótkie podsumowanie całego projektu.
16 grudnia 2020
Adam Rajewski; Wykładowca z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej w pasjonujący sposób opowiedział o najważniejszych kwestiach związanych z energetyką i jej dekarbonizacją. Poruszył także kwestie związane z systemami energetycznymi oraz integracji OZE. 
7 stycznia 2021
Drugie spotkanie przeprowadzili alumni naszego koła; Karol Wolański oraz Bartłomiej Smulski. Pierwsza część w oparciu o zawodowe doświadczenie nabyte w PSE skupiona była wokół Europejskich rynkach spot energii elektrycznej oraz możliwościach kariery w branży. Druga dotyczyła rynku detalicznego energii elektrycznej na podstawie danych udostępnionych dzięki uprzejmości  m. in. Innogy Polska
13 stycznia 2021
Ostatnie spotkanie EDK okazało się bez dwóch zdań najbardziej intensywnym. Agendę otworzył Pan Juliusz Kowalczyk z PSE S.A. prezentacją o  polityce klimatycznej i energetycznej UE. Ekspert w zakresie regulacji sektora energetycznego w UE wprowadził uczestników w tematykę celów klimatycznych, oraz jak kraje z Unii Europejskiej sobie z nimi radzą.
Nie był to jednak koniec atrakcji, gdyż moment po zakończeniu rozpoczęła się debata oksfordzka. Członkowie naszej organizacji przy pomocy Koła Debat SGH podjęli temat: ,,Polski Coalexit - czy możliwe jest szybsze odejście od węgla?". Skład jury stanowiły prof. Grażyna Wojtkowska-Łodej (opiekun SKNE), prof. Dorota Niedziółka i dr Honorata Nyga-Łukaszewska.
W tegorocznych wydarzeniach udział wzięło lub zadeklarowało chęć udziału  ponad 150 osób, łączne zasięgi wydarzenia przekroczyły 10 000 wyświetleń
Wszystkim zaangażowanym, wspierającym jak również wolnym słuchaczom bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy już za rok.
Bez nich wydarzenie by się nie odbyło!
Team promocji: Albert Nowak, Kacper Zawartko
Team merytoryki: Paulina Masternak, Filip Czeredys, Grzegorz Królak
Team kontaktowania partnerów i zadań specjalnych: Patrycja Paśniewska, Julianna Kurycyn, Szymon Ołtarzewski

Nina Jabłońska
Koordynatorka EDK 2020/2021
kontakt: nina.jablonska@skne.pl
W organizacji, promowaniu oraz fundowaniu nagród wsparły nas m.in.: 
* Wydawnictwo Helion
* Energetyka24
* BiznesAlert
* Akademia Energii
*WysokieNapiecie.pl

Zeszłoroczna edycja EDK TUTAJ
Copyright (c)2020, All Rights Reserved.