O Nas

Kim jesteśmy


Studenckie Koło Naukowe Energetyki SGH jest organizacją zrzeszającą osoby, których zainteresowania związane są z szeroko pojętym sektorem energetycznym. Koło skupia wokół siebie studentów zarówno Szkoły Głównej Handlowej, jak innych uczelni z całej Polski. SKN Energetyki powstało w 2011 roku w Warszawie przy Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Opiekunem organizacji jest dr Grażyna Wojtkowska - Łodej - Profesor SGH.


Priorytetowym celem organizacji jest szerzenie wiedzy oraz wzmacnianie zainteresowania zagadnieniami skojarzonymi z energetyką wśród społeczności. W ramach realizacji celu członkowie podejmują się działalności związanych z organizacją projektów, podczas których sami lub z pomocą specjalistów z branży przybliżamy problemy energetyki w dostosowanej formie do potrzeb odbiorców. Poruszamy aspekty techniczne, ekonomiczne, prawne oraz środowiskowe czy nawet społeczne związane z sektorem. Nasi członkowie reprezentują wizję młodego pokolenia na sprawy związane z transformacją energetyczną na konferencjach naukowych, w prasie branżowej, w radiu i portalach społecznościowych. Cykliczne wydarzenia, publikacje naukowe, podcasty, nagrania z prelekcji, broszury i czasopisma, energetyczne przeglądy prasowe oraz konkursy, wszystko to można znaleźć na naszym Fanpage’u, jak również w zakładkach na stronie.

                                                                               Kadencja 2022/2023
Przewodniczący koła:  KACPER JABŁOŃSKI

Naładowany energetycznie do szerzenia wiedzy i rozpoczynania dyskusji na kontrowersyjne tematy z pogranicza energetyki, biznesu i lifestyle'u. W sezonie zimowym zaangażowany w narciarskie szaleństwa, w sezonie letnim nie odpuści żadnej potyczki siatkarskiej. Całorocznie oddany nowinkom technicznym formuły 1, a przede wszystkim organizacji pracy i integracji naszego koła. Skończyłem studia inżynierskie na kierunku Energetyka na Politechnice Warszawskiej i przyszedł dla mnie czas na zmianę perspektywy patrzenia na sektor energetyki z odniesienia studenta SGH. Uważam, że dobre zarządzanie organizacją studencką opiera się zarówno na solidnej pracy, jak kreatywnej rozrywce, której nigdy nie jest za dużo. Jestem pewny, że wraz z wspaniałymi członkami naszego koła stworzymy wyjątkowe, ciekawe projekty, które przybliżą zawiłości zagadnień energetycznych i zwiększą odpowiedzialność ludzką w zrównoważonym zarządzaniu energią.

V-ce przewodniczący ds. Merytoryki: MACIEJ PARMEE

Studiuję energetykę na Wydziale MEiL. Od paru lat interesuję się tematami z nią związanymi, a w szczególności ciepłownictwem. Oprócz tego lubię podróże, amatorską ornitologię i koty.

V-ce przewodnicząca ds. Fundraisingu: GABRIELA BUNDYRA

Studiuję na kierunku finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej. W Kole angażuje się w organizację licznych projektów oraz jestem koordynatorką projektu Magazyn Energii. Wolny czas lubię spędzać aktywnie, interesuję się także nowinkami technologicznymi w energetyce, filozofią oraz ogrodnictwem.

V-ce przewodnicząca ds. Strategii i Rozwoju: KAROLINA TATAJ

wiceprzewodnicząca ds. Strategii i rozwoju. Do SKNE dołączyłam przypadkiem, na początku studiów, jednak jest to jedyne koło w którym zostałam na dłużej. Bardzo lubię podróżować, odkrywać nowe miejsca ale też rozmawiać z innymi o ich doświadczenieniach z podróży. Moja ulubiona pamiątka są zdjęcia a szczególną miłością darze czarno-białą fotografie analogową.

V-ce przewodnicząca ds. Administracji: IZABELA SZPYRKA

Persona łącząca w sobie cechy zarówno hedonisty jak i perfekcjonisty. Silna i niezależna - samodzielnie naprawi przeciekający kran i wymieni koło w samochodzie. Mistrzyni matematyki ze słabością do procentów. Jestem studentką trzeciego roku na kierunku MIESI - gotową na rozmowy zarówno na temat specyfikacji modelu ekonometrycznego czy też poezji. Na pierwszym miejscu stawiam staranne przygotowanie planu działania i dobrą organizację, a wszelkie wielostronicowe regulaminy czy zawiłe procedury nie są mi straszne. Prywatnie uważam się za pasjonatkę tańca, ukulele, górskich wędrówek, jazdy na rolkach i kultury hiszpańskiej.

V-ce przewdoniczący ds. HR: MARCIN WAWRYN

Jestem z Gdańska, więc nie mogę żyć bez wiatru we włosach. Studiuję w SGH a w dziale HR Koła dbam o energetyczne imprezy i zaangażowanie członków w nasze różnorodne projekty. W wolnym czasie oglądam filmy, biegam, pływam, żegluję, surfuję, chodzę po górach, jeżdżę na nartach, piję piwo lub kąpię się w przeręblu.

V-ce przewodnicząca ds. Promocji: ZUZANNA OCZKOWSKA

Studiuje na SGH, a w kole jestem od początku studiów i zupełnie tego nie żałuje. Zajmuję się tutaj naszymi socialkami i wszystkim co z tym związane. Moim drugim domem są koleje mazowieckie, które jednocześnie kocham i nienawidzę. Do końca życia mogłabym jeść pierogi, makaron, czekoladę i rozmawiać z przyjaciółmi przy kawie. Bardzo lubię tańczyć, jeździć na rowerze, oglądać Friendsów i internetowe dramy.

Poprzednie kadencje zarządu

Copyright (c)2020, All Rights Reserved.