O Nas

Kim jesteśmy


Studenckie Koło Naukowe Energetyki SGH jest organizacją zrzeszającą osoby, których zainteresowania związane są z szeroko pojętym sektorem energetycznym. Jesteśmy jednym z najbardziej zróżnicowanych kół na naszej uczelni - w naszych szeregach znajdują się nie tylko studenci SGH, ale również PW, SGGW, UW, a także innych warszawskich uczelni, co sprawia, że tworzymy bardzo urozmaiconą grupę ludzi, połączonych zamiłowaniem do energetyki! Ponadto umożliwia nam to interdyscyplinarne podejście do tej dziedziny - dzięki wielości uczelni z jakich są nasi członkowie, umiemy przybrać spojrzenie na energetykę w aspektach:  technicznym, społecznym, prawnym, środowiskowym, ekonomicznym. 

SKN Energetyki powstało w 2011 roku w Warszawie przy Instytucie Międzynarodowej Polityki Gospodarczej Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Opiekunem organizacji jest dr hab. Grażyna Wojtkowska - Łodej, profesor SGH.

Priorytetowym celem organizacji jest szerzenie wiedzy oraz wzmacnianie zainteresowania zagadnieniami związanymi z energetyką wśród społeczności. W ramach realizacji celu członkowie podejmują się działalności związanymi z organizacją projektów, podczas których sami lub z pomocą specjalistów z branży przybliżamy problemy energetyki w formie dostosowanej do potrzeb odbiorców. Poruszamy aspekty techniczne, ekonomiczne, prawne oraz środowiskowe czy nawet społeczne związane z sektorem. Nasi członkowie reprezentują wizję młodego pokolenia na sprawy związane z transformacją energetyczną na konferencjach naukowych, w prasie branżowej, w radiu i portalach społecznościowych. Cykliczne wydarzenia, publikacje naukowe, podcasty, nagrania z prelekcji, broszury i czasopisma, energetyczne przeglądy prasowe, konkursy, oraz nasze wyróżnienia - wszystko to można znaleźć na naszym Fanpage’u, jak również w zakładkach na stronie.

Kadencja 2023/2024

Przewodniczący koła:  Michał Forycki
Mieszkający od lat w Warszawie Poznaniak z Krakowa. Student kierunku Globalny biznes, finanse i zarządzanie (uważa, że to zdecydowanie najlepszy kierunek na SGHu). Chodząca encyklopedia piłki nożnej i żużla, ale już drugą dekadę bezskutecznie poszukuje w stolicy innego fana czarnego sportu. Jego zainteresowanie energetyką wzięło się z zamiłowania do geografii. Szczególną uwagą darzy tematykę zrównoważonego rozwoju, transformacji energetycznej oraz społeczno-ekonomicznych aspektów wydobycia i wykorzystywania surowców energetycznych na świecie. Od marca 2023r. prezes SKN Energetyki. 

Przewodnicząca ds. Merytoryki: Aleksandra Korba 
Studentka SGH na kierunku E-biznes i absolwentka MIESI, która zawsze trzyma wysoki poziom zaangażowania i wysoką średnią. Jej energetyczne zainteresowania skupiają się na OZE i energetyce obywatelskiej, zgłębia też zagadnienia innowacyjnych narzędzi e-biznesowych w branży energetycznej. Oprócz wiedzy teoretycznej może pochwalić się też pracą fizyczną przy budowie dwóch instalacji fotowoltaicznych. Oddana fanka Formuły 1 oraz miłośniczka krzyżówek i puzzli. Dodatkowo interesuje się grami zarówno komputerowymi jak i planszowymi, a pozostałe wolne chwile poświęca na zgłębianie polskiej literatury fantastycznej i sci-fi.  

Przewodniczący ds. Fundraisingu: Dawid Wasiak
Kiedy trafił na studia, nie wiedział jeszcze, że energetyka go tak wciągnie. Ale kiedy dołączył do koła naukowego związanego z energetyką, to zainteresował się tym tematem. Pracując z innymi pasjonatami, odkrył, że to dokładnie to, co chce robić. Teraz wspólnie zgłębia tajniki energetyki i pracuje nad projektami. Chce przyczyniać się do tworzenia lepszej przyszłości energetycznej Polski. To niesamowite, jak życie potrafi zaskakiwać!

Przewodniczący ds. Strategii i Rozwoju: Marcin Wawryn
Jestem z Gdańska, więc nie mogę żyć bez wiatru we włosach. Studiuję w SGH, a w Kole dbam o zaangażowanie członków w nasze różnorodne projekty. W wolnym czasie oglądam filmy, biegam, pływam, żegluję, surfuję, chodzę po górach, jeżdżę na nartach, piję piwo, lub kąpię się w przeręblu.

Przewodniczący ds. Administracji: Gabriel Świetlik
Student III roku licencjatu w SGH, członek Koła od ponad roku. Oprócz energetyki pasjonat historii i na boku prezes SKNu Gamingu i Esportu. Komputerowy czarodziej noszący w zeszłym roku tytuł Połowy Działu Administracji. Okazjonalnie walczący też z administracją SGHową. 

Przewodniczący ds. HR: Marceli Pomorski 
Persona łącząca w sobie cechy prawdziwej korporacyjnej bestii sgha z lekką dozą wiejskiej mentalności prosto z sggw. Jestem studentem trzeciego roku logistyki na sggw – gotowym na rozmowy zarówno na temat alkomatów dla owoców czy też wykwintnych piw. Na pierwszym miejscu stawiam sobie luźne podejście, a droga od pojawienia się pomysłu do jego realizacji często jest krótsza niż mrugnięcie oka. Prywatnie uważam się za pasjonata walki o życie w komunikacji miejskiej i wszelkich podróży, gdzie mogę znaleźć skrót PKP, KM, ZTM.     

Przewodnicząca ds. Promocji: Małgorzata Skrzeszewska
Gdynianka, studentka SGH na kierunku Finanse i Rachunkowość. Uwielbia wszystko co francuskie (z wyjątkiem gramatyki). Jej zainteresowania często się zmieniają, ale energetyka zdecydowanie należy do tych, które z nią zostaną na dłużej. Za szczególnie ciekawe uważa aspekty społeczne i ekonomiczne sektora. W wolnych chwilach, kiedy nie pracuje nad promocją SKNE, zajmuje się literaturą piękną czeską i angielską, oraz kolekcjonuje albumy malarskie. 
Copyright (c)2020, All Rights Reserved.