O Nas

Kim jesteśmy


Studenckie Koło Naukowe Energetyki SGH jest organizacją zrzeszającą osoby, których zainteresowania związane są z szeroko pojętym sektorem energetycznym. Jesteśmy jednym z najbardziej zróżnicowanych kół na naszej uczelni - w naszych szeregach znajdują się nie tylko studenci SGH, ale również PW, SGGW, UW, a także innych warszawskich uczelni, co sprawia, że tworzymy bardzo urozmaiconą grupę ludzi, połączonych zamiłowaniem do energetyki! Ponadto umożliwia nam to interdyscyplinarne podejście do tej dziedziny - dzięki wielości uczelni z jakich są nasi członkowie, umiemy przybrać spojrzenie na energetykę w aspektach:  technicznym, społecznym, prawnym, środowiskowym, ekonomicznym. 

SKN Energetyki powstało w 2011 roku w Warszawie przy Instytucie Międzynarodowej Polityki Gospodarczej Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Opiekunem organizacji jest dr hab. Grażyna Wojtkowska - Łodej, profesor SGH.

Priorytetowym celem organizacji jest szerzenie wiedzy oraz wzmacnianie zainteresowania zagadnieniami związanymi z energetyką wśród społeczności. W ramach realizacji celu członkowie podejmują się działalności związanymi z organizacją projektów, podczas których sami lub z pomocą specjalistów z branży przybliżamy problemy energetyki w formie dostosowanej do potrzeb odbiorców. Poruszamy aspekty techniczne, ekonomiczne, prawne oraz środowiskowe czy nawet społeczne związane z sektorem. Nasi członkowie reprezentują wizję młodego pokolenia na sprawy związane z transformacją energetyczną na konferencjach naukowych, w prasie branżowej, w radiu i portalach społecznościowych. Cykliczne wydarzenia, publikacje naukowe, podcasty, nagrania z prelekcji, broszury i czasopisma, energetyczne przeglądy prasowe oraz konkursy, wszystko to można znaleźć na naszym Fanpage’u, jak również w zakładkach na stronie.

Kadencja 2023/2024

Przewodniczący koła:  Michał Forycki

V-ce przewodnicząca ds. Merytoryki: Aleksandra Korba 

V-ce przewodniczący ds. Fundraisingu: Dawid Wasiak

V-ce przewodniczący ds. Strategii i Rozwoju: Marcin Wawryn

V-ce przewodniczący ds. Administracji: Gabriel Świetlik

V-ce przewodniczący ds. HR: Marceli Pomorski 

V-ce przewodnicząca ds. Promocji: Małgorzata Skrzeszewska

Copyright (c)2020, All Rights Reserved.