Energetyka Dla KażdegoEnergetyka Dla Każdego

Energetyka Dla Każdego 
to projekt, który w roku akademickim 2020/2021 ma swoją okrągłą, piątą edycję. Jest to cykl trzech wykładów, podczas których uczestnicy mają okazję wysłuchać prelekcji specjalistów z branży o najbardziej aktualnych i ciekawych problemach sektora energetyki. 

W poprzednich edycjach skupialiśmy naszą uwagę na wprowadzeniu słuchaczy do świata energetyki. Przedstawialiśmy działanie systemu energetycznego - od wytwarzania energii, aż po działanie systemu przesyłowego, a w końcu prezentowaliśmy ścieżki kariery, jakie można podjąć w tej branży. Mieliśmy przyjemność gościć prelegentów z takich firm i instytucji jak m.in. PSE S.A., ENGIE Polska, PGE S.A., GAZ-System S.A. czy Państwowej Agencji Atomistyki. Projekt jest również niepowtarzalną szansą dla rozwoju byłych i obecnych Członków naszego Koła, bo niektóre spotkania w ramach projektu EDK są prowadzone właśnie przez naszych Kolegów i Koleżanki. 

Nasza tegoroczna propozycja obejmuje: 
- wykład o energetyce w dobie zmian klimatu poprowadzi dla nas Adam Rajewski z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (16 grudnia 2020, godz. 18:00); 
- o swojej karierze w energetyce oraz działaniu rynku energii opowiedzą byli Członkowie SKNE: Karol Wolański oraz Bartłomiej Smulski (7 stycznia 2021); 
- wykład o polityce energetyczno-klimatycznej UE i drodze Polski do spełnienia jej wymogów poprowadzi Juliusz Kowalczyk z Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (13 stycznia 2021, godz. 17:00). 

W tym roku na tym jednak nie poprzestaliśmy! Serię wykładów zakończymy debatą oksfordzką, podczas której Członkowie naszego Koła będą dyskutować na temat Polskiego Coalexitu – czyli czy stać nas na szybsze zamknięcie kopalni węgla? Debata odbędzie się po ostatnim wykładzie tegorocznej edycji. 
Wszystkie wydarzenia odbędą się w tym roku zdalnie, na platformie MS Teams.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1781352885348036

Dokładne podsumowanie edycji 2020/2021 znajdziesz TUTAJ
Edycja 2019/2020 pod TYM linkiem


Nina Jabłońska
Koordynatorka EDK 2020/2021
kontakt: nina.jablonska@skne.pl
Prelekcja “Magazyny energii elektrycznej: recepta dla sektora energetycznego czy sfera innowacji?” 
Prelekcja "O energii jądrowej słów kilka"
Prelekcja " jak działa przesył gazu ziemnego w Polsce"
Prelekcja "Ekonomia w Energetyce"
Copyright (c)2020, All Rights Reserved.